/

Nyhemsskolan

Nyhemsskolan

Nyhemsskolan är en F-6-skola belägen i stadsdelen Nävertorp i Katrineholm. På skolan går runt 470 elever.

Kontaktuppgifter till Nyhemsskolan

Telefon: 0150-573 19
Mejl: nyhemsskolan@katrineholm.se
Besök: Bokvägen 3 Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Postadress: Bokvägen 3, 641 52 Katrineholm

Rektor

Hanna Olsson
Telefon: 0150-573 24
Mejl: hanna.olsson@katrineholm.se

Biträdande rektor

Annelie Rundblad
Telefon: 0150-573 20
Mejl: annelie.rundblad@katrineholm.se

Biträdande rektor åk 4-6

Martin Lindgren
Telefon: 0150-573 22
Mejl: martin.lindgren@katrineholm.se

Skolsköterska

Evelina Björkholm
Telefon: 0150-573 25
Mejl: evelina.bjorkholm@katrineholm.se 

Kurator

Isabella Karlsson
Telefon: 0150-573 23
Mejl: isabella.karlsson@katrineholm.se

Skolpsykolog

Viktoria Thulin
Telefon: 070-570 09 73
Mejl: viktoria.thulin@katrineholm.se