/

Skogsborgsskolan

Skogsborg

På Skogsborgsskolan går cirka 500 elever från förskoleklass till årskurs 6. Skolan ligger i centrala Katrineholm, nära idrottsanläggningar, kulturskola och stadsbibliotek.

Kontaktuppgifter till Skogsborgsskolan

Telefon: 0150-572 73
Mejl: skogsborgsskolan@katrineholm.se
Besök: Dalagatan 22länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Postadress: Dalagatan 22, 641 36 Katrineholm

Rektor

Torbjörn Hildemark
Telefon: 0150-575 93
Mejl: torbjorn.hildemark@katrineholm.se

Biträdande rektor

Jessica Claesson
Telefon: 0150-572 32
Mejl: jessica.claesson@katrineholm.se

Biträdande rektor

Anette Göransson
Telefon: 0150-572 38
Mejl: anette.goransson@katrineholm.se

Administration

Johanna Frisk
Telefon: 0150-572 73
Mejl: johanna.frisk@katrineholm.se

Carin Wikstrand
Telefon: 0150-573 93
Mejl: carin.wikstrand@katrineholm.se

Hanna Cook
Telefon: 0150-573 92
Mejl: hanna.cook@katrineholm.se

Skolsköterska

Lisbeth Mattsson
Telefon: 0150-573 49
Mejl: lisbeth.mattsson@katrineholm.se

Skolläkare

Tanja Kats
Tid bokas genom skolsköterska.
Telefon: 0150-578 45
Mejl: tanja.katz@katrineholm.se

Kurator

Isabella Karlsson
Telefon: 0150-48 88 15
Mejl: isabella.karlsson@katrineholm.se